סוגי מטבחים

מחפשים את מטבח החלומות?

השאירו את הפרטים שלכם ונציגנו יצרו איתכם קשר בהקדם.

מטבחים קלאסיים

מטבח קלאסי משלב מגוון רחב של סגנונות עיצוב שונים.
בזמן שטרנדים רבים בעיצוב הבית חולפים ונעלמים, מטבח קלאסי נשאר רלוונטי ועדכני לאורך זמן! מה שהופך את הבחירה במטבח זה לאופטימלית במיוחד. כך במרוצת השנים ניתן יהיה לשנות את עיצוב הבית ואת פריטי הריהוט שבו, מבלי לשפץ מחדש את המטבח.
בתחום המטבח הקלאסי סגנונות שונים, ניתן למצוא את המטבח הצרפתי הקלאסי ואת המטבח האנגלי הקלאסי ובנוסף מטבחים קלאסיים בסגנון מודרני, המאופיינים במינימליזם ופונקציונליות. ✨
הבחירה במטבח הקלאסי מתאימה במיוחד למי שמרבה לבשל ולארח, ולמי שמבלה זמן רב במטבח.

מטבח קלאסי לא אומר בהכרח שהוא ישן, הוא יכול להכיל את כל החידושים השונים הקשורים לתפעול המטבח ולעיצוב המטבח, החל מסוגי חיפוי שונים וחדישים ועד מכשירי החשמל המשוכללים ביותר. למעשה מטבח קלאסי מאופיין בסגנון עיצוב ספציפי אשר עוזר לו להישאר רלוונטי לא משנה כמה זמן עבר מרגע עיצובו.

מטבח קלאסי-מאפייני עיצוב

  • הצבעים השולטים במטבחים קלאסיים הם לרוב כולל גוונים בהירים, בעיקר של לבן או אפור. אפשר לפעמים לעצב ולשלב צבעים אחרים בעיצוב כמו ירוק, כחול ואפילו שחור. אך מתן דגש על צבעים בהירים הוא אחד המאפיינים שהופך מטבח למטבח קלאסי אמיתי.
  • הוא מכיל מאפיינים מסורתיים של עיצוב מטבחים כמו שימוש בעץ מלא. כך ניתן למצוא במטבח קלאסי ארונות מטבח מעץ או מחומר דמוי עץ. גם חומרים מתכתיים יתנו לרוב תחושה עתיקה גם אם הם נוצרו לאחרונה. לדוגמה, במטבח זה יהיה אפשר למצוא ידיות לארונות שנעשו בעבודת יד או בצבע פליז ישן.
  • מאפיין נוסף של מטבח קלאסי הוא החלוקה הברורה בו לאזורים שונים. כך יש אזור מוגדר לאחסון כמו שיש אזור מוגדר לבישול. כמו כן, אי הוא דבר נפוץ שאפשר למצוא במטבח קלאסי. כך שאם יש אפשרות לכך, כדאי לשקול הכנסה של אי לעיצוב המטבח שלכם.
  • עוד מאפיין מרכזי במטבח קלאסי הוא הפתיחות של החלל. למרות החלוקה הברורה לאזורים שונים שיש בו, מטבחים קלאסיים מעוצבים כך שמרחבם נותן תחושה פתוחה. אין רבה דברים שעוצרים את הזרימה בו, והוא מכיל חלונות גדולים כדי לתת לכמה שיותר אור טבעי להיכנס.

היתרונות של מטבח קלאסי

מאפיינים בסיסיים אלו הופכים את המטבח הקלאסי לבסיס מאוד טוב לשילוב של סגנונות עיצוב אחרים. כך שלא חייבים לבחור עיצוב עכשיו אלא לשנות כמה אלמנטים קטנים בהמשך כדי להפוך אותו מתאים יותר לסגנון כזה או אחר של עיצוב. כמו החלפת השולחן או מכשיר חשמל מסוים. אפילו שנוי של הידיות של הארונות יכול להשפיע על הסגנון הסופי של המטבח. כך שהמטבח הקלאסי הפשוט מכיל עוד סגנון שהופך אותו למיוחד יותר. יתרון נוסף של המטבח הקלאסי הוא העובדה שאין צורך להתאים את כל העיצוב של הבית אליו. תוכלו, לדוגמה, לעצב את הסלון בסגנון מסוים בלי הצורך שיתאים לעיצוב של המטבח כמו במקרים בהם מעצבים מטבחים בסגנון מאוד ספציפי. היתרון השלישי לעיצוב מטבח בסגנון קלאסי הוא עלותו הזולה לעומת סגנונות אחרים. העיצוב הפשוט שלו מאפשר להשתמש בחומרים פשוטים, מה שמוזיל את עלות בנייתו.

סגנונות עיצוב שונים למטבח קלאסי

  • מטבח קלאסי צרפתי
  • מטבח קלאסי אנגלי
  • מטבח קלאסי מודרני
  • מטבח קלאסי כפרי

מטבח קלאסי צרפתי

מטבח צרפתי קלאסי שם דגש על טבעיות. האלמנטים השונים בו לרוב יתנו תחושה שהם נוצרו ביד והצבעים בו היו צבעים בהירים אבל חמימים, כמו קפה או בז', אשר משתלבים עם רהיטים מעץ. אפילו גוונים של ירוק משתלבים במטבח זה. דבר נוסף משמעותי בעיצוב מטבח צרפתי, הקשור גם הוא לטבעיות, הוא החלונות הגדולים, שכל מטרתם הוא הכנסה של כמה שיותר אור טבעי למטבח. מאפיין עיצובי נוסף במטבח הצרפתי הוא משטחי עבודה רחבים. זאת לאור העובדה שהבישול הצרפתי דורש הכנה מראש של חומרי הגלם לבישול, מה שמצריך מרחב גדול לעבוד בו. לפעמים אותם משטחי עבודה יכילו מתחתיהם אזורי אחסון נוספים מעבר לארונות מטבח רגילים.

מטבח קלאסי אנגלי

המטבח האנגלי מאופיין בהרבה ניגודים שונים. הוא יכיל לדוגמא חיפויים ורהיטים בצבעים בהירים לצד ארונות מעץ כהה. יהיו בו צורות מעוגלות כמו ידיות הארונות לצד פינות חדות ומרובעות כמו עיטורי הדלתות.

האחסון בו יהיה שלוב של מדפים פתוחים צד ארונות סגורים, ועוד המון שילובים שונים שהופכים אותו למעניין במיוחד. אלמנט נוסף של מטבח קלאסי אנגלי הוא הדגש על עבודת יד. הרהיטים השונים בו נותנים תחושה שהם נעשו בצורה ידנית ומיושנת, יש להם אפילו אופי מעט גולמי. אפשר למצוא במטבח זה למשל ידיות שנראות כאילו נוצרו בנפחייה וארונות שעלי עיטורים הנראים כאילו נעשו בידי איש מקצוע באופן ידיני.

מטבח קלאסי מודרני

בהתחלה נראה ששני סגנונות אלו לא יכולים לעבוד כל-כך יחד. מטבח קלאסי מוכר באלמנטים קצת מיושנים, ואילו המטבח המודרני הוא בעל בעיצוב חדשני וכמעט קריר. אך למרות השוני שניהם יכולים לעבוד יחד. הסגנון המודרני מאופיין בקווים נקיים ובסימטריה, והוא יכיל לרוב משטחים גדולים כך שפחות רואים נקודות חיבור בין האלמנטים השונים בו. כל אלו יכולים ליצור תחושה קרירה אך השילוב של אלמנטיים קלאסיים יכולים להוסיף חמימות למטבח. שילובים כמו גוונים בהירים של עץ, יחד עם אלמנטים של זכוכית (אשר נפוצה במטבח המודרני) יכולים להפוך את המטבח למעניין.

מטבח קלאסי כפרי

העיצוב של המטבח הכפרי הקלאסי סובב סביב אלמנט אחד והוא גולמיות החומר. אם בעיצובים אחרים עוד ניתן להשיג דברים הנותנים תחושה שנוצרו ביד, במטבח זה תחושה זו היא כמעט בגדר חובה.

אחד החומרים הכי שימושיים במטבח זה הוא העץ, עם עדיפות לחומרים מעץ עמיתי ופחות כאלו הדומים לעץ. יחד איתו משלבים חומרים מאבן או בטון ולפעמים גם זכוכית. כך שכל אותם רהיטים בעלי אופי קצת ישן לא גורמים למטבח זה להיות פחות אלגנטי ומתוחכם.

ישנם סגנונות עיצוב רבים אשר יכולים להשתלב עם המטבח הקלאסי, למעשה אפשר לשלב בו כל סגנון שתרצו מעבר לאלו המוצגים בכתבה. בגל מטבחים תוכלו לקבל את כל המידע המלא על סגנונות עיצוב עבור מטבח קלאסי.

צריכים ייעוץ והכוונה על איזה עיצוב הכי כדאי לכם ללכת עבור מטבח הקלאסי? צרו איתנו קשר במספר: 072-3923311

שאלות נפוצות

-מתן דגש על צבעים בהירים הוא אחד המאפיינים שהופך מטבח למטבח קלאסי אמיתי.

-הוא מכיל מאפיינים מסורתיים של עיצוב מבטחים.

-חלוקה ברורה בו לאזורים שונים

-אפשר לשלב בו בקלון סגנונות עיצוב נוספים, כך שלא חייבים לבחור עיצוב עכשיו אלא לשנות כמה אלמנטים קטנים בהמשך כדי להפוך אותו מתאים יותר לסגנון כזה או אחר של עיצוב.

-אין צורך להתאים את כל העיצוב של הבית אליו

ישנם סגנונות עיצוב רבים אשר יכולים להשתלב עם המטבח הקלאסי כמו מטבח קלאסי צרפתי, מטבח קלאסי אנגלי, מטבח קלאסי מודרני, מטבח קלאסי כפרי ועוד

לוגו גוגל מטבחי גל
חן ברהום

מצליצה בחום סגרנו מטבח בסניף מודיעין את שלב התכנון ביצענו מול אורית המקסימה שהייתה סבלנית לכל השינויים ושמה לב לכל הפרטים הקטנים בשלב ההתקנה חייבת לציין לשבח את מוחמד המתקין שהגיע אלינו. עשה עבודה יסודית ומקצועית ואף פתר מיוזמתו בעיית חשמל שנתקלנו בה בהתקנה תודה רבה!

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
דביר כהן

חווית הקניה הכי טובה שיש! נתי מנהל הסניף אלוף!! הביא לנו את הטלפון האישי שלו והיה זמין בכל שעה. ייחס אישי, עיצוב לפי השגעון שלנו. ליאת היקרה מודים לך על השרות ועל החפירות לאורך הדרך. לסיום קיבלנו הנחה יפה 😄 מומלץ בחום לכל מי שרוצה לעצב מטבח חדש בחווית שרות מספר 1 שיש!!

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
עומרי לחיאני

לאחר ההתקנה, היו שני דלתות פגומות והחברה דאגה להחליף לי אותם במהירות רבה . שירות מעולה ואיכות המטבחים מדהימה . מאוד מרוצה מהבחירה שלי . כל הכבוד לכם

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
Chani Olshtein

ישבנו עם בינה כמה מפגשים עד שהחלטנו על מה אנחנו סוגרים.בינה עם סבלנות של ברזל הקשיבה לכל הרצונות שלנו,המליצה מה כדאי מבחינה מקצועית ונתנה לנו הרגשה שהיא איתנו לאורך כל הדרך. אין כמוך בינה תודה!!

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
גלאם בוטיק

מבטחים מושלמים! אנחנו כבר כמה שנים מרוצים מאוד מהמטבח שלנו מגל מטבחים פתח תקווה קיבלנו שירות מעולה מנתי תודה רבה

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
גבאי אגיב

ממליץ בחום רב על גל מטבחים סניף פתח תקווה אצל נתי מנהל הסניף. השירות, האדיבות, המקצועיות והרגישות הרבה לשינויים והתלבטויות של הרגע האחרון היו בלתי רגילים ומסבירי פנים. ליאת ונתי מגדירים מחדש את המושג "תודעת שירות" ואני שמח על ההחלטה לרכוש מטבח בסניף פתח תקווה

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
איתן קלוניק

בסד אני לקוחה בשם חשין חיה ( אין לי אינטרנט) משבחת את גל מטבחים על השירות שניתן לי מאד מרוצה , במקרה מסויים החליפו לי חלקים שלא ציפיתי , יישר כח! ממליצה בחום

5/5
לוגו גוגל מטבחי גל
טל בראשי

גל מטבחים שירות לאורך כל הדרך! הייתה התלבטות בינכם לבין חברה מובילה בשוק וההחלטה ללכת עם מקום שנתן לנו רמת שירות גבוהה הייתה נכונה! חייבת לציין את המקצועיות של נתי ובינה מההתחלה עד הסוף, הזמינות והייעוץ מהלב. התקנה מדויקת ומקצועית של אחמד טאהר, הקפדה על הדברים הקטנים והכל בצורה אדיבה ונעימה! תודה על חוויה מעולה ממליצה מאד על לקיחת השירות שלכם.

5/5